Kde prodávat šablony? Přehled 7 trhů s šablonami

WordPressoví developeři mají více příležitostí pro prodej svých šablon a plugin než kdykoliv předtím. Popularita CMS roste každým dnem, WordPress nyní pohání 27,6 % všech stránek. Profit z šablon a pluginů není žádnou záhadou, a to také vedlo k otevření několika trhů se šablonami a pluginy. I když myšlenka, že 30-50 % vašich zisků dostane někdo jiný není moc lákavá, tyto trhy se šablonami dělají z lidí milionáře. Zde vám prezentujeme 7 takovýchto trhů, na kterých můžete prodávat svoje vlastní šablony a pluginy.

Themeforest

Themeforest je hlavním trhem se šablonami od Envato. Přes 2 500 autorů publikovalo svoje výtvory na Themeforest a to je důvod proč Themeforest obsahuje přes 30 000 šablon.

 

 

Themeforest je ten nejpopulárnější trh se šablonami na webu a asi to nejlepší místo pro prodej vašich šablon. Na Themeforest máte zisk skoro garantovaný, stránku totiž navštěvuje obrovské množství lidí. Vše, co potřebujete udělat, je šablony vytvořit a doufat, že bude schválena (Požadavky pro schválení jsou momentálně velmi vysoké). Noví autoři si ponechávají 50 % zisků, můžete se však dostat až na 70 %, záleží to jenom na tom, kolik toho prodáte.

CodeCanyon

CodeCanyon je další trh se šablonami od Envato. Pokud chcete prodávat pluginy, prodávání na CodeCanyon je jedna z možností.

 

Jako developer pluginů, který chce vydělávat, máte několik možností, buď budete tvořit freemium pluginy pro WordPress sklad pluginů, nebo se snažit svoje pluginy prodávat na vlastní stránce. S CodeCanyonem můžete tvoření freemium modelů přeskočit a rovnou začít oslovovat širokou veřejnost, na které můžete vydělávat.

Mojo Marketplace

Mojo Marketplace je rychle rostoucí trh šablon, který obsahuje okolo 1 000 šablon. I když je Mojo Marketplace menší než Themeforest, Mojo je rychle rostoucí trh a určitě se vám vyplatí prodávat vaše výtvory právě na Mojo Themes.

Stejně jako Themeforest, ze začátku si ponecháte 50 % všech zisků a postupně se můžete vypracovat až na 70 %.

WP Eden

WP Eden umožňuje autorům publikovat a prodávat svoje WordPress šablony a pluginy na jejich stále rostoucím trhu.

Zatímco WP Eden nemá takový velká rozsah jako ostatní trhy, je to dobrá příležitost pro developery, kteří by chtěli další zdroj příjmu.

ThemeSnap

ThemeSnap je trh pro WordPress a Drupal a HTML šablony. Jakýkoliv designér šablon by měl zvážit upload svých produktů na ThemeSnap, můžete si totiž ponechat až 75 % všech zisků.

WP Shop

WP Shop je nový trh pro designéry šablon, který byl spuštěn minulý rok v červenci. WP Shop také umožňuje developerům publikovat free šablony, a to z jednoduchého důvodu. Můžete tak pomoct WP Shopu růst, a to pomůže i vám.

Creative Market

Creative Market umožňuje designérům prodej svých WordPress šablon nebo jakýkoliv jiný grafický produkt. Creative Market se od ostatních trhů liší tím, že neobsahuje žádný schvalovací proces.

Vaše výtvory můžete bez starostí publikovat a prodávat, jelikož máte garantováno, že vše, co na Creative Market publikujete, se na něm také objeví. Creative Market si samozřejmě bere část vašich zisků, poskytuje však bezproblémovou cestu k prodeji vašich produktů.

Codester

Codester je další výborné místo, kde můžete prodávat svoje šablony a pluginy.

Na Codester nemusíte prodávat jenom WordPress produkty, ale také skripty, aplikace a různé grafické výtvory. Pokud vám zbyly nějaké grafické návrhy z vašich předešlých designových projektů, můžete je publikovat na Codester a vydělat na tom.

Codester si bere 70 % všech zisků a nezáleží, jestli jste na Codesteru nováček nebo veterán.

A co děláte vy?

Prodáváte vaše produkty na všech trzích? Nebo radši prodáváte je na jednom a děláte vaše produkty exkluzivnějšími? Neexistuje žádná správná nebo špatná cesta. Řekněte nám, jak prodáváte vaše produkty vy níže v komentářích.

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu