28 profesionálních WordPress šablon zdarma

Běžně dostupné šablony zdarma jsou dost často buď graficky nekvalitní nebo nedotažené na straně kódu. Když naopak chcete profi šablonu, musíte zaplatit obvykle částku od 30 do 200 dolarů, což v některých případech nemusí být zrovna málo.

Některá profesionální studia, která se specializují na prodej šablon pro WordPress ale dávají pár svých prémiových šablon zdarma. Proč to dělají? Pochopitelně kvůli propagaci… Mají spočítané, že část lidí, která si takovou šablonu zdarma stáhne, se k nim do roka a do dne vrátí jako spokojení (a hlavně platící) zákazníci.

Ono totiž jakmile jednou vyzkoušíte kvalitní a profesionálem vytvořenou šablonu, budete se na ty, které se zdarma povalují na internetu, dívat po čase tak nějak skrz prsty. Čest těm několika výjimkách, které jsou zadarmo a přitom kvalitní (například Twenty Ten, Eleven a Twelve, které jsou součástí základní distribuce WordPressu)

Šablony, které najdete v tomto článku, jsou obvykle kvalitativně srovnatelné s placenou tvorbou jednotlivých studií (i když v některých případech jsou uvolněny témata staršího data a pak už to tak úplně neplatí). Na backendu a uvnitř však mají většinou vše potřebné – velmi dobře strukturovaný kód (obzvlášť důležité, pokud něco potřebujete upravovat), administrační panel, všechny speciální funkce atd.

Některé šablony ovšem mohou být funkčně omezeny (například mají vypnutou podporu SEO. To by ale nemělo vadit, kvalitních pluginů v této oblasti existuje mnoho).

Serene od Elegant Themes

Serene - WordPress šablona od Elegant Themes zdarma

Koi od Themify.me

koi-sablona-zdarma

iTheme 2 od Themify.me

itheme2-sablona-zdarma

Basic od Themify.me

basic-sablona-zdarma

Simple od Themify.me

Simple - wordpress šablona od Themify.me zdarma

Olsen Light od cssigniter

Olsen Light - wordpress šablona od cssigniter zdarma

True North od cssigniter

True North - wordpress šablona od cssigniter zdarma

Hermoso od cssigniter

Hermoso - wordpress šablona od cssigniter zdarma

Molly od cssigniter

Molly - wordpress šablona od cssigniter zdarma

Magnifique od cssigniter

magnifique-sablona-zdarma

Tesla od TeslaThemes

Tesla - wordpress šablona od TeslaThemes zdarma

Grandstand od TeslaThemes

Grandstand - wordpress šablona od TeslaThemes zdarma

Journal od ThemeFuse

Journal - wordpress šablona od ThemeFuse zdarma

Gadgetry od ThemeFuse

gadgetry-sablona-zdarma

Smart Blog od Templatic

Smart Blog: wordpress šablona od Templatic zdarma

Vintage od Templatic

Vintage: wordpress šablona od Templatic zdarma

The Reader od Templatic

The Reader: wordpress šablona od Templatic zdarma

Authority Marketer od Templatic

Authority Marketer: wordpress šablona od Templatic zdarma

Expressivo od Templatic

Expressivo: wordpress šablona od Templatic zdarma

LiveMagazine od Templatic

LiveMagazin - wordpress šablona od Templatic zdarma

WP Premium od Templatic

wppremium-sablona-zdarma

Coming Soon od Templatic

comingsoon-sablona-zdarma

Visiting Card od Templatic

Visiting Card - wordpress šablona od Tempaltic zdarma

Academica od WPZOOM

academica-sablona-zdarmaWPZoom, který tuto šablonu vytvořil a zdarma nabídl, vydal nedávno i Academica Pro, kterou jsem recenzoval v tomto článku.

Meeta od WPZOOM

meeta-wordpress-zdarma

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

8 komentářů u „28 profesionálních WordPress šablon zdarma

 1. Radek

  S těmi špatnými šablonami /jak píšete na začátku/ mám taky dost zkušeností, plno WP šablon je dneska složených jen ze základních templatů (index, single, page, archive) a nemají moc možností stylování. Někdy se to sice hodí, ale pro nějaký lepší blog nebo web to už chce něco vychytanějšího. Já dost často využívám http://www.wpexplorer.com/, šablony jsou vychytané, je tam víc formátů stránek, shortcodes a tak 🙂
  Můj nejnovější článek: Affiliate s jistým ziskem?

  1. Radek

   Já se snažím vybírat šablony primárně podle rychlosti a přehlednosti a na grafické prvky/funkce se dívám až jako na sekundární faktory, které mi výběr ovlivní. Nedávno říkal Vláďa Musílek, že WordPress se teď snaží fungovat tak, že šablona má být bez funkcí a má jít opravdu jen o vzhled, na funkce se pak mají využívat pluginy, aby zůstal obsah (i funkčnost) webu stejný a šlo tak snadno dělat redesigny 🙂

   btw. ta tvoje rychlá šablona vypadá dobře i v e-shopové části, možná ji brzo někde použiju, díky za ni 🙂

 2. David Ficner

  Ahoj.

  Jde nějak ze zdrojového kódu zjistit šablona, která je na danych stránkách použitá?

  David

  1. Inwebstor Autor příspěvku

   Pokud běží na wordpressu, tak ano, stačí se podívat, kam vedou soubory v adresáři wp-content/themes/ v hlavičce html kódu.

 3. Marian Pekár

  Méně je někdy více, já na svém novém blogu používám základní Twenty Fifteen, do které jsem jen nahrál obrázek na pozadí menu se svým portrétem a přidal logo, další úpravy nebyly potřeba, text je dobře čitelný, layout přehledný.

  U webdesignu se dnes více než kdy dříve prosazuje minimalistický přístup. Dobrý design cílí v první řadě na maximální přehlednost a dobrou čitelnost. Eye candy šablony jsou spíše kontraproduktivní, snižují přehlednost stránky a tím zvyšují míru okamžitého opuštění.
  Můj nejnovější článek: Jak docílit retro lomo efektu u vašich fotografií – Photoshop tutoriál

  1. Inwebstor Autor příspěvku

   Děkuji za komentář, tento blog běží také na základní WP šabloně – Twenty Twelve – a osobně jsem velkým fanouškem minimalistického přístupu. Každý jsme ale jiný, každému se líbí něco jiného, a ne každý touží po webu s tolik „profláklým“ designem jako jsou právě série 2012+ přímo od WordPressu.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu