ThemeForest přichází se 100 % GPL

Společnost Envato oznámila, že její servery ThemeForest (pro prodej šablon) a CodeCanyon (pro prodej zdrojových kódů) nově umožnily licencovat autorům své výtvory pod 100 % GPL licencí.

Aby dodali svému rozhodnutí váhu, podařilo se jim pro podporu této akce získat i populární studio Woothemes, jehož tvorba sestává hlavně z placených šablon pro WordPress.

Jak to funguje?

Pokud jste autoři na ThemeForestu nebo CodeCanyonu a chcete tuto novou funkci využít, musíte si ji nejprve aktivovat v uživatelském profilu. Následně se vedle každého vašeho produktu objeví checkbox, jímž umožníte prodávat svůj výtvor pod GPL.

Jakmile jednou u svého produktu zatrhnete licenci  GPL, už ji zpět nelze deaktivovat.

Změna se v současné době dotýká pouze produktů pro WordPress. Oba servery jsou univerzálnější (nabízejí i produkty pro další CMS). Možnost prodávat pod GPL pro Joomlu, Drupal, OpenCart, OS Commerce a Zen Cart bude aktivována v budoucnu. Dle oznámení na firemním blogu by se tak mělo stát v příštích několika týdnech.

Dohoda s WooThemes

WooThemes, kteří doposud prodávali své šablony formou členství na vlastním webu, přidají své výtvory do nabídky serveru ThemeForest a budou ji zde prodávat pod GPL.

„Jsme moc nadšení, že spoluprací s ThemeForestem se staneme jedním z prvních partnerů 100 % GPL a že se svými šablonami budeme moci oslovit zcela nové publikum.”

Adii, zakladatel a CEO studia WooThemes

Nabídka jejich šablon by se měla objevit na ThemeForestu během několika příštích dnů.

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu