Recenze: CSSIgniter, nádherné šablony, výborné ceny

CSSIgniter je prémiové WordPress autorské studio z Řecka. Bylo založeno v roce 2009 dvěma přáteli Gerasimosem Tsiamalosem a Anastisem Sourgoutsidisem. Gerasimos, veterán ve webovém designu a front-end developer objevil WordPress v roce 2007, když hledal spolehlivé CMS pro své webové projekty. Po několika letech používání WordPressu ho napadlo, že by se mohl prosadit na wordpressovém trhu šablon.

Přemluvil také svého přítele Anastise (i když mu to nějakou chvíli trvalo), aby se přidal a spolupracoval s ním na jeho myšlence. V roce 2010 otevřeli CSSIgniter, zprvu jenom jako postranní projekt, který obsahoval hrstku šablon. CSSIgniter však neměl na počátku velký úspěch, a tak se rozhodli opřít se do toho naplno a věnovat se pouze tomuto projektu.

Znovu otevřeli v roce 2012, tentokrát však s 10 šablonami a solidním plánem a odhodlaností ukrojit si část trhu. Od té doby CSSIgniter začal vydávat alespoň jednu kvalitní šablonu měsíčně. Kvůli kvalitě a atraktivní ceně všech šablon se stal CSSIgniter jedním z nejlepších, nejpopulárnějších a nejuznávanějších autorských studií na trhu. CSSIgniter obsahuje 75+ nádherných šablon a má přes 500 000 zákazníků.

Autoři CSSIgniter

Estetika

Šablony od CSSIgniteru mají uhlazený, moderní a unikátní design, který drží krok s moderními designovými trendy a je vidět, že do každé šablony bylo vloženo hodně práce.

Každá šablona byla specificky vytvořena a designována pro konkrétní typ použití. S takovou ohromnou kolekcí šablon máte garantováno, že najdete pro své projekty tu správnou.

Co se mi na CSSIgniteru líbí nejvíce? Že každá šablona vypadá svěže a moderně, dokonce i ty starší šablony. Většinou když nějaký obchod se šablonami existuje už pár let, hodně starších šablon z kolekce vypadá zastarale a staromódně. Toto však neplatí pro šablony od CSSIgniteru, dokonce i ty starší šablony vypadají skvěle a použitelně.

Níže máte malou ochutnávku šablon od CSSIgniteru.

Noozbeat – Šablona pro magazíny

Noozbeat - wordpress šablona pro magazíny od CSSIgniter

Struct – Podnikatelská / Korporátní šablona

Struct - wordpress šablona pro firemní prezentace od CSSIgniter

Oscillator – Hudební šablona

Oscillator - hudební wordpress šablona od CSSIgniter

Olsen – Blogová šablona

Olsen - wordpress šablona pro blogy od CSSIgniter

Flevr – WooCommerce šablona

Flevr - e-shopová wordpress šablona pro WooCommerce od CSSIgniter

Olympus Inn – Šablona pro hotely

Olympus Inn - hotelová wordpress šablona od CSSIgniter

Hellomouse – Šablona pro portfolia

Hellomouse - wordpress šablona pro portfolia od CSSIgniter

Funkce

CSSIgniter obsahuje šablony pro skoro každý typ stránek – blogy, pro podnikatele, portfolia, pro fotografy, časopisy, hotely, restaurace, nemovitosti, hudbu, videa, gaming, konference, lékařství, módu a plno dalších.

Každá šablona má specifické funkce, aby vyhovovala konkrétnímu typu použití. Všechny šablony však mají nějaké ty funkce společné jako například:

 • Kontrolní panel šablony – s užitečnými možnostmi jako třeba: přidání loga, Google Analytics, úprava barev, speciální nastavení pro různé příspěvky, šablony stránek, rozvržení a další.
 • Responzivní design pro mobilní zařízení
 • Obsahuje retinu
 • Obsahuje soubory pro okamžitý překlad
 • Optimalizaci rychlosti
 • Testovací obsah

Abychom si mohli udělat obrázek o různých funkcích a možnostech, podíváme se na jednu z nejnovějších šablon – Paperbag – univerzální šablonu pro blogy / magazíny zabývající se životním stylem a módou.

Šablona PaperBag od CSSIgniter - administrace

Šablona Paperbag přichází s více než 80 možnostmi, jak si můžete lehce přizpůsobit vzhled stránky, aby vyhovovala vašim představám. Obsahuje možnosti pro přizpůsobení hlavičky, výběr z více než 10 různých rozvržení stránky, stránku pro blog, stránku archivu, změnu stylu textu, možnosti zobrazení stránky, možnosti patičky a další.

Šablona PaperBag od CSSIgniter - nastavení šablony

Šablony od CSSIgniteru používají klasický customizer od WordPressu. Šablona Paperbag také přichází s 6 různými widgety pro jednoduché zobrazení informací o stránce, 5 formátů příspěvku (standardní, obrázek, galerie, audio a video) a přizpůsobitelnou LookBook stránkovou šablonu pro zveřejňování fotek vašich nejnovějších módních kolekcí nebo čehokoliv jiného.

Šablona PaperBag od CSSIgniter - nastavení

Šablona PaperBag od CSSIgniter - barvy

Použitelnost

CSSIgniter tvrdí, že jejich šablony jsou lehce nastavitelné – podle hesla „nahrát, aktivovat, hotovo“. Abych vyzkoušel, jestli tomu tak je, otestoval jsme znova šablonu Paperbag. Instalace byla rychlá a jednoduchá a nebyl s ní problém. Nahrál jsem na stránku testovací obsah, se kterým také problém nebyl.

Všechny možnosti přizpůsobení šablony jsou obsaženy v klasickém WordPress customizeru, a proto je všechno jednodušší a přirozenější. Používání WordPress customizeru vám umožňuje vidět změny ihned, tohle dělá přizpůsobování stránky velice příjemnou a jednoduchou záležitostí.

Všiml jsem si, že používání a nastavování šablony je přímočaré a jednoduché, pokud byste si ale nebyli jistý nějakým nastavením nebo funkcí, můžete se obrátit na výbornou detailní dokumentaci. Dokumentace je přikládána ke všem šablonám a vysvětluje všechny možnosti nastavení a přizpůsobení. Pokud byste ani tam nenašli odpovědi ke svým otázkám, můžete kontaktovat technickou podporu, která všechny vaše problémy vyřeší.

S pomocí testovacího obsahu bude vaše stránka vypadat přesně jako demo stránka od CSSigniteru, také vám to pomůže objevit všechny možnosti a vychytávky šablon. Celkově jsou šablony od CSSIgniter lehko použitelné a fungují perfektně.

Cena

CSSIgniter obsahuje několik různých možností pro koupi šablon, aby cena vyhovovala každému. Všechny možnosti mají velice rozumnou cenu.

Jedna šablona – $49

 • Jeden rok technické podpory a aktualizací
 • Neomezené používání stránky
 • HTML + šablona rozvržení Photoshop

Standard – $59

 • Přístup ke všem šablonám
 • Jeden rok technické podpory
 • Neomezené používání stránky

Developer – $79

 • Přístup ke všem šablonám
 • Jeden rok podpory a aktualizací
 • Neomezené používání stránky
 • Přístup ke všem pluginům
 • HTML + šablony rozvržení Photoshop

Doživotně – $249

 • Přístup ke všem nynějším a budoucím šablonám
 • Doživotní podpora a aktualizace
 • Neomezené používání
 • Přístup ke všem nynějším a budoucím pluginům
 • HTML + šablony rozvržení Photoshop

Jak můžete vidět, každý si najde a koupí to, co mu vyhovuje. Někdo se spokojí jenom s jednou šablonou a někdo si zase koupí doživotní balíček všeho, co CSSIgniter nabízí.

Asi nejlepší věcí je ale to, že každá možnost je opravdu výhodná. Například za standardní balíček dostanete momentálně 75 šablon za $59, to znamená, že za každou šablonu v podstatě zaplatíte jenom $0.79 a to je podle mě výborná cena.

Další z obrovských výhod a důvodů pro koupi jednoho z balíčků je, že každý měsíc dostanete novou šablonu zdarma. Plno jiných autorských studií nabízející různé balíčky a členství slibuje přístup k novým šablonám – ale často nevydávají nové šablony pravidelně. Tohle však neplatí u CSSIgniteru, ti si totiž dávají záležet na zveřejňování alespoň jedné nové šablony měsíčně.

Podpora, Dokumentace & Služby

Prémiová technická podpora je zahrnuta v každém balíčku nebo samostatné koupi. CSSIgniter si dává záležet na systému technické podpory a prezentují se přátelským a ochotným týmem. Zajišťují tak, že vždy bude někdo, kdo vám odpoví na vaše dotazy během 24 hodin.

CSSIgniter využívá systém podpory na bázi fóra. Fórum podpory je děleno na další sub fóra a každé sub fórum je určeno jedné šabloně.

Podpora CSSIgniter ve stylu fóra

I když diskuzní fórum nemusí být úplně ideální přístup a plno jiných studií využívá spíš ticketový systém podpory nebo emaily – tento typ podpory pomocí fóra se mi i tak líbí. Velice jednoduše najdete cestu k odpovědím pomocí vyhledávání a všechny problémy se rychle a jednoduše vyřeší. Nemusíte trávit čas žádáním o technickou podporu a čekat na odpověď, jelikož většinou byl daný dotaz již zodpovězen někomu jinému. Pokud byste však odpověď nenašli, jednoduše se můžete zeptat na fórech a vyčkat než vám někdo z podpory nebo komunity odpoví.

Při prozkoumávání fóra jsem si všiml, že plno dotazů bylo velice rychle zodpovězeno právě komunitou, někteří také zveřejnili kód pro potřebné změny nebo modifikace.

Stažení šablony CSSIgniter

CSSIgniter také poskytuje detailní dokumentaci pro každou šablonu, která vám pomůže s nastavením a použitím různých funkcí a možností. Mají také detailní stránky s různými informacemi a tutoriály, které vás naučí, jak používat WordPress a využívat vaši šablonu a pluginy. Je to výborné místo, kde můžete najít informace a odpovědi a vyhnout se tak v mnoha případech vyhledáváním pomoci ve fóru. Pokud jste totální WordPress nováček, tak si pro vás připravili 3,5hodinové WordPress tutoriály, které můžete najít ve fóru. Pokud si nejste jisti, jak všechno nastavit, tak vám CSSigniter nabízí WordPress Theme Setup Service. Za $99 pro vás všechno nastaví za méně než 48 hodin. Tato služba zahrnuje: Instalaci WordPressu, instalace šablony a testovacího obsahu, možnosti šablony, přidání loga a nastavení Google Analytics.

Pluginy

CSSIgniter v současné době nabízí jeden prémiový plugin – AudioIgniter Pro – plugin pro přehrávání hudby ve WordPressu

V budoucnosti však plánují rozšířit nabídku pluginů a doživotní nebo developer balíček umožní přístup ke všem jejich budoucím pluginům.

Licenze

Všechny šablony od CSSIgniteru mají licenci GPLv2.

Shrnutí

CSSIgniter nabízí uhlazené, moderní a kvalitní WordPress šablony. Mají velkou kolekci nádherných šablon pro širokou škálu použití. Spoustu času a pozornosti bylo věnováno detailům, designu a kódování. Všechny šablony jsou plně funkční a lehce použitelné.

Díky tomu, že pravidelně vydávají nové a kvalitní šablony, se CSSIgniter stal jedním z nejpopulárnějších, nejuznávanějších a nejlepších obchodů se šablonami. Celkově CSSIgniter nabízí excelentní šablony, výbornou technickou podporu a výborné ceny a proto vám CSSIgniter vřele doporučujeme.

Výhody

 • Nádherná kolekce s kvalitními šablonami pro širokou škálu použití.
 • Dobrá dokumentace a podpora
 • Atraktivní ceny
 • Velmi výhodné balíčky
 • Možnost doživotního členství

Nevýhody

 • Většina šablon má omezené vestavěné možnosti pro přizpůsobení a další nastavení.

Máte vy sami zkušenosti se studiem CSSIgniter? Věděli jste, že nově nabízejí své produkty i na Creative Marketu? Věděli jste, že CSSIgniter nabízí i několik šablon zdarma (konkrétně Olsen Light, True North, Hermoso, Molly a Magnifique)? Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Navštívit web CSSIgniter | Navštívit profil na Creative Market

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu