PageLines – Responzivní drag&drop framework pro WordPress

Většinou si tu představujeme hotové wordpress šablony, dnes uděláme výjimku a podíváme se na jeden velice populární wordpress framework, PageLines. WordPress framework je ucelený soubor nástrojů pro vývojáře, kteří vytvářejí webové stránky – s pomocí frameworku jde vývoj snáze od ruky, protože vám ve spoustě věcí usnadňuje život.

PageLines tedy není hotová šablona, kterou vezmete a ihned nasadíte. Ale pokud se tvorbou webů živíte, usnadní vám a výrazně urychlí tvorbu šablon, které pak můžete sami prodávat.

PageLines je velice populární wordpress framework, který si pořizují vývojáři šablon a pluginů hlavně v USA, aby si zpříjemnili a zjednodušili život. Aktuálně je ve verzi 2.2, která přináší spoustu novinek a rozšíření v podobě plné integrace Twitter Bootstrap, živého zpracování LESS CSS, optimalizace nástěnky, vylepšení eshopové podpory, live chat technická z administračního panelu a několik nových drag & drop sekcí.

PageLines - WordPress framework

PageLines Framework je responzivní drag & drop framework pro redakční systém WordPress vytvořený pomocí nejmodernějších technologií HTML 5 a CSS 3. Autoři se snaží, aby byl maximálně univerzální a mohli jej k tvorbě webových stránek používat jak naprostí začátečníci, tak i profesionální vývojáři. Prý se dá pomocí tohoto frameworku postavit prakticky jakákoli webová stránka.

Twitter Bootstrap a LESS

PageLines 2.2 nyní uceleně integruje populární framework Twitter Bootstrap. Zahrnuje responzivní mřížkový design, základní CSS styl, komponenty pro navigaci a typografii a velkou knihovnu Javascriptových pluginů – tedy spoustu takových těch serepetiček, které jsou s technickým vývojem webu spojeny, ale které vás v konečném důsledku při práci odváději od toho co je nejdůležitější (a tím je kvalitní obsah vytvářeného webu)

PageLines nyní podporuje i živé zpracování LESS CSS. LESS je nadstavba běžného CSS, která umožňuje používat ve stylech proměnné, operace a funkce. Díky němu jsou webové styly rychlejší, mají čistší kód a znamenají vyšší výkon webu.

Autoři frameworku PageLines hrdě prohlašují, že „PageLines Framework s Twitter Bootstrap a živým zpracováním LESS CSS je nejvýkonnější wordpress framework – podle Google PageSpeed Insight  získávají weby na něm postavené soustavně hodnocení lepší než 85 bodů, a to i na sdíleném hostingu

Shortcodes

Framework také obsahuje celou knihovnů zkratkových kódů (anglicky Shortcodes), které můžete ihned použít při vývoji. Nově byly přidány kódy pro většinu komponent z Twitter Bootstrap a nějaké další pro tlačítka, citace, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn atd.

Globální nastavení, nastavení na úrovni stránek

PageLines mají hiearchické nastavení: pro nově vytvářený web si vytvoříte nějaké výchozí nastavení, které pak na úrovni jednotlivých stránek můžete přepsat jiným.

Správa layoutu:

 

Správa layoutu

Správa barev:

Správa barev - PageLines

Meta informace

PageLines meta

Funkce frameworku

 • Drag & Drop design webu – pro vytvoření profesionálního webu nemusíte psát HTML kód, jednotlivé prvky můžete rozmístit pomocí funkce drag & drop
 • Tvorba layoutu – speciální modul pro tvorbu layoutu vaší webové stránky. Každé stránce můžete nastavit takový layout, jaký zrovna potřebujete – pokud to neuděláte, vezme se výchozí pro celý web.
 • Responzivní design – nemusíte umět vytvářet responzivní design. Nemusíte dokonce ani vědět, co to slovo znamená! Web, který vytvoříte pomocí PageLines bude automaticky responzivní.
 • Nastavení až na úrovni jednotlivých stránek
 • LESS a Bootstrap – PageLines integruje podporu oblíbeného frameworku Twitter Bootstrap a enginu LESS CSS
 • Podpora SEO a Sociálních sítí
 • Správa barev – stačí jen kliknout a můžete upravit barvy všech prvků na vytvářené stránce
 • Spousta addonů – Podpora ecommerce, landing pages a mnoho dalšího
 • Shortcodes – ohromná knihovna připravená k okamžitému použití
 • Typografická podpora – více než 100 fontů z knihovny Google Fonts.

Cena

Profesionální edice: $97
Vývojářská edice: $197

Chcete-li se více dozvědět o frameworku PageLines, navštivte jejich oficiální web.

 

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

2 komentáře u „PageLines – Responzivní drag&drop framework pro WordPress

 1. FDv

  Dobrý den,
  rozumím tomu dobře, že pomocí tohoto frameworku bych byl schopen vytvořit vlastní design aniž bych byl jakkoli obeznámen s programováním ?
  Nechci být tvůrce šablon, ale spíše bych chtěl být schopen vytvořit si vzhled WordPress webu dle svého a nejsem vývojář a neznám do hloubky CSS, HTML, atd.
  Děkuji za odpověď.

  1. Inwebstor Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za dotaz. V principu je to, jak píšete, i když je dobré mít alespoň úplné základy a trochu se orientovat ve webdesignu (aspoň z pohledu použitelnosti, aktuálních trendů apod.). A hlavně znát prostředí WordPressu, protože stále je nutné WordPress (a šablonu) nejprve nainstalovat, doplnit případně moduly a v administraci potom pomocí PageLines postavit design.

   Jelikož znalosti a schopnosti různých lidí se velmi liší, určitě před případnou koupí doporučuji vyzkoušet jejich „LIVE Demo“… vyzkoušet si práci s PageLines, zkusit si udělat aspoň třeba hlavní stránku podle svých představ a až případně poté do nákupu investovat peníze. Jako každá věc, i wordpress frameworky jsou nástroj, s nímž je třeba se naučit pracovat.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu