Novinky ve WordPress 3.6

Před pár dny byl uvolněn k testování WordPress 3.6 Beta 1. Než se dostane do stabilní verze, tak to ještě nějakou dobu potrvá, ale už dnes se můžeme spolu podívat, co se ve verzi 3.6 chystá za novinky.

Formáty příspěvků

Formáty příspěvků mají vlastní uživatelské rozhraní, přibyly nové funkce ve zdrojovém kódu, s nimiž autoři šablon mohou pracovat a přistupovat ke strukturovaným datům.

Šablona Twenty Thirteen

Součástí balíčku bude už čtvrtým rokem v řadě výchozí šablona, která se jmenuje jak jinak než Twenty Thirteen (tj. 2013) – šablona má být zaměřená hlavně na blogy, používat bohaté barevné palety a těžit z nové rozšířené podpory formátů příspěvků.

Autosave

Příspěvky se nyní budou ukládat lokálně, tj. přímo na váš disk. Pokud tedy dojde k výpadku internetového připojení a následně vám spadne prohlížeč, nepřijdete tak o svou práci.

Audio/Video

Přibude nativní podpora pro vkládání video a audiosouborů do příspěvků. Až doteď jste u této funkce museli spoléhat na různé pluginy, teď to bude umět WordPress i vzákladu.

Zamykání příspěvků

Tohle využijí hlavně blogy s větším počtem autorů – administrátor uvidí, kdo na kterém článku zrovna pracuje (ten bude uzamčen pro úpravy). Bude mít možnost tento zámek zrušit.

Navigační menu

Tato funkce bude ještě více zjednodušena, přibude speciální záložka pro hromadné operace.

Revize

I revize se dočkají přepracování uživatelského rozhraní, přibudou avatary a několik sliderů pro snazší práci s velkým počtem revizí.

Asi největší změnou je tedy nová výchozí šablona Twenty Thirteen, na kterou se osobně moc těším. Výchozí šablony WordPressu patří mezi šablonami zdarma mezi to lepší, co můžete sehnat (i tento blog běží na jedné z nich, konkrétně Twenty Twelve)

Nový WordPress 3.6 ve verzi Beta 1 (zatím tedy jen pro nadšence) je ke stažení zde.

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu