Jak skrýt datum u starých příspěvků ve WordPressu pro lepší SEO

Pomocí tohoto jednoduchého návodu budete schopni skrýt datum publikování u starých příspěvků ve WordPressu. Z hlediska SEO to může mít pozitivní dopad, neboť skryté datum může zvýšit CTR z přirozených výsledků vyhledávání a CTR je jedním z faktorů, který rozhoduje o umístění Vašeho postu.

Asi už jste si všimli, že Google zobrazuje ve výsledcích vyhledávání u každého příspěvku i jeho datum (na obrázku vidíte, jak Google zobrazuje tento článek na vyhledávání slovního spojení „wordpress themes“) To může zvláště u starších článků nadělat více škody než užitku.

Jeden z výsledků hledání na klíčová slova "Wordpress themes"

Proč by někdo měl chtít skrývat datum u starých článků?

Řekněme, že jste v roce 2008 napsali výborný článek na téma „Kde najít nejlepší šablony pro Váš wordpress“. Když vedle sebe uživatel uvidí článek z roku 2008 a novější článek z roku 2013, na který myslíte, že klikne? Samozřejmě na ten novější. Čas na internetu ubíhá velmi rychle a za těch 5 let může čtenář Váš článek mylně považovat za dávno zastaralý.

Nejen, že tímto přicházíte zbytečně o návštěvníky! Váš článek bude mít na dané klíčové slovo nižší proklikovost a bude se tak propadat ve výsledcích čím dál tím hlouběji.

A právě tento problém se dá vyřešit tím, že u starších článků skryjete datum publikování.

Kód pro skrytí data u starých příspěvků

Krok 1: Ze své Nástěnky v administraci wordpressu běžte na Vzhled > Editor. Vyberte k úpravě soubor single.php a hledejte tento kód:

<?php the_time('F j, Y'); ?

V závislosti na šabloně, kterou používáte, to také může být funkce DATE.

Krok 2: Nahraďte tuto funkci novým kódem:

<?php
$today = date('r');
$articledate = get_the_time('r');
$difference = round((strtotime($today) - strtotime($articledate))/86400,0);

if ($difference >= 60)
{
  // neudelame nic - stary prispevek
} else {
  // zobrazime cas, jako predtim
  the_time('F jS, Y') ?>
}
?>

Nové nebo profesionální šablony bývají někdy složitější a kód pro zobrazení data (a dalších metainformací) nenajdete přímo v souboru single.php, ale jinde (obvykle to pak bývá v souboru pro funkce – functions.php)

Někdy je proto třeba hledat, ale za těch pár minut to rozhodně stojí.

Tento kód po dvou měsících (resp. 60 dnech) skryje datum publikování. Pokud byste chtěli toto číslo změnit, stačí v podmínce změnit číslo 60 na jiné.

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu