Adsense a responzivní design

Responzivní design nabírá na popularitě – prakticky každá moderní wordpressová šablona se bez responzivního designu dnes neobejde. Jeho rozmach s sebou však přináší i mnohá úskalí. Jedním z nich je i problém s monetizací takového webu pomocí Google Adsense.

Google Adsense si totiž s responzivním designem nerozumí.

Na menších zařízeních totiž reklamní plochy vypadají hnusně nebo se v horším případě vůbec nezobrazí. Vy jako majitel webu tak přicházíte o peníze.

Jak návštěvníci se smartphonů a tabletů nabývají na významu, začíná být problém palčivější. Komunita publisherů tlačí na Google už nějaký čas, aby s problémem něco udělal a přizpůsobil se moderním trendům. Zatím bezvýsledně.

Aktuálně tak mají majitelé webů, kteří chtějí používat responzivní design, v zásadě dvě možnosti.

Za prvé: Omezit se na takové reklamní plochy, které se vejdou i na malé rozlišení (a vypadají na něm dobře) Nejlepší budou v tomto ohledu čtvercové plochy o šířce do 300 pixelů. U menších ploch je ovšem nevýhoda, že jejich CTR bývá obvykle nižší, takže v mnohých případech to bude z bláta do louže.

Druhou možnost publikoval oficiální Adsense blog v Německu. Fígl spočívá v tom, že přizpůsobíte velikost reklamní plochy rozlišení uživatelova zařízení:

<script type="text/javascript">
google_ad_client = "ca-publisher-id";

if  (window. innerWidth  >= 800) {
google_ad_slot = "1234567890";
google_ad_width = 728;
google_ad_height = 90;

} else if  (window.innerWidth < 400) {

google_ad_slot = "2345678901";
google_ad_width = 300;
google_ad_height = 250;

} else {
google_ad_slot = "3456789012"; google_ad_width = 468; google_ad_height = 60;
} </script> <script type="text/javascript" src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js"></script>
- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu