5 šablon pro herní weby a recenze počítačových her

Na internetu se pohybuje nějakých 200 miliónů hráčů počítačových her, z toho jen na ty české bude připadat bratru dobrých pár set tisíc (a to se držím ve svých odhadech ještě hodně zpátky) Někteří mají hraní jako občasného koníčka, jiní jsou naprostí závisláci. Ale hry milují – bez ohled na to, do které z těchto skupin patří – a za dobrou hru jsou ochotni utratit i nemalé peníze. Jedná se o lukrativní trh a mnoho lidí tak určitě koketovalo s myšlenkou založit si skvělou stránku o počítačových hrách. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pochopitelně pomocí WordPressu a nějaké herní šablony.

Ačkoli můžete použít běžnou magazínovou šablonu, člověk bez větších zkušeností s HTML kódem bude mít dost velké potíže si ji přizpůsobit specifickým potřebám profesionálně vypadající stránky pro hráče. Pokud tedy nechcete úpravami strávit mnoho hodin, je lepší volbou specializovaná šablona zaměřená přímo na herní tématiku.

Co taková herní stránka potřebuje? První důležitou funkcí bude podpora nejrůznějších formátů příspěvků. Dávno tomu, kdy text byl hlavním konzumovaným obsahem – dnes si s ním už jednoduše nevystačíte. Budete potřebovat podporu pro videa, recenze, obrázky a další média, abyste svým návštěvníkům mohli poskytnout všechno od A do Z – od trailerů přes screenshoty až po videozáznam ze hry.

Dalším poměrně častým prvkem je silný kontrast – nevím, čím to je, ale velká spousta velkých herních webů je ve tmavých barvách.

Určitě se bude hodit i nějaký systém hodnocení, kde budou vaši čtenáři moci známkovat hry, o nichž píšete.

Ideální volbou je samozřejmě šablona zdarma – přiznám se ale, že žádnou takovou, kterou bych mohl bez problémů doporučit, jsem z této tématiky nenašel (pokud o několika víte, dejte mi vědět, rád napíši na toto téma další článek).

IndiGamer

Šablona pro herní recenze - IndiGamer

Šablona vytvořená speciálně pro recenze počítačových her (i když s pár úpravami by se dala použít i obecně pro recenzování jakýchkoli dalších produktů). Nabízí pokročilý systém hlasování, několik specializovaných widgetů (nejlépe hodnocené apod.) a má samozřejmě responzivní design.

Cena: $49

Demo | Stáhnout

GamingZone

Šablona pro magazín o počítačových hrách: Gaming Zone

O této šabloně jsem psal samostatnou recenzi, takže jen ve stručnosti: Jde o šablonu speciálně navrženou pro herní magazíny, má tmavé pozadí, podporuje různé formáty příspěvků a má vlastní systém pro hodnocení a recenzování produktů. Samozřejmostí je 100% responzivní design, správá reklamních bloků, kódování dle nejmodernějších standardů (HTML5 & CSS3) atd.

Cena: od $49

Demo | Stáhnout

Ithaca

Herní šablona Ithaca

Herní wordpress šablona navržená zejména pro recenze her. Obsahuje 5 různých barevných variant, výrazný slider na hlavní stránce, vyjížděcí navigaci, správu reklamních pozic a speciální formáty stránek.

Cena: $39 (členství, přístup ke všem šablonám)

Demo | Stáhnout

eGamer

Hodnocení počítačových her - šablona eGamer

eGamer je atraktivní šablona specializovaná hlavně na video blogování. Postranní panel je umístěn nalevo od hlavního obsahu, aby usnadnil navigaci po vašich stránkách. Šablona obsahuje hvězdičkový známkovací systém – každé prezentované hře můžete dát hodnocení 0 až 5 hvězdiček – toto hodnocení se pak zobrazuje vedle hry a je graficky poměrně výrazné (takže upoutá na první pohled)

Stejně jako u ostatních šablon od Elegant Themes, i tato má speciální administrační panel, v němž si můžete upravit logo, nastavit fonty, barvy a další detaily vaší webové stránky.

Cena: od $39 (členství, přístup ke všem šablonám)

Demo | Stáhnout

GamingMag

GamingMag pro herní magazíny

Prémiová šablona pro herní blogy a portály s pěkným sliderem na hlavní stránce. Může mít jeden nebo dva postranní panely s podporou dynamických widgetů. Mezi její další funkce patří správa reklamních ploch (včetně podpory Adsense), galerie, automatická tvorba náhledů, snadná tvorba navigace pomocí drag & drop a jednoduchá integrace sociálních sítí.

Cena: od $49

Demo | Stáhnout

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu