4 WordPress pluginy, na které nedám dopustit

Minulou neděli jsem zveřejnil seznam pluginů, které používám pro vylepšení komentářů ve WordPressu. Dnes se s vámi podělím o další wordpress pluginy, které používám na většině instalací, protože mi nějakým způsobem usnadňují život.

Pretty Link – pro snadno zapamatovatelné odkazy

Tento plugin ocení zejména affiliate marketéři, kteří do svých článku vkládají tu a tam při vhodné příležitosti affilite odkazy. Funguje to jednoduše.

Místo, abyste museli pokaždé hledat správný tvar odkazu, jako třeba: http://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=11231 (a to tenhle je ještě v pohodě, viděl jsem i mnohem „hnusnější“ odkazy), vytvoříte si pomocí Pretty Link zkratku a píšete všude jen https://www.premiovesablony.cz/elegantthemes

Někdo tento plugin používá ne proto, že by byl sklerotický, ale proto, že chce své affiliate odkazy maskovat. I tak se dá samozřejmě využít. Ve svém článku jsem ovšem analyzoval proklikovost affiliate odkazů BEZ a S maskováním a zjistil jsem, že maskování nemá žádný statisticky významný vliv na CTR.

Verze PRETTY LINK LITE je zdarma a obsahuje všechno, co člověk v této souvislosti běžně potřebuje – vytváření odkazů, nastavení hlavičky (Header 301 nebo 307), označení nofollow a statistiku prokliků (bohužel počítá i „prokliky“ od robotů).

Placená verze PRETTY LINK PRO ($37 pro jednu stránku nebo $97 za neomezenou developerskou licenci) pak má nějaké speciální funkce navíc: (dvojitý redirect, automatické nahrazování kličových slov, automatické nahrazování url, rotaci url, split testy a další)

Pretty link - wordpress plugin pro hezčí odkazy

Google Analytics for WordPress

Bez Google Analytics si už nedokáži svůj život představit – i když mě vůbec netěší, že kvůli (not provided) je oproti dřívějšku značně zkryplený.

Tento plugin usnadňuje integraci Google analytics do Vašich stránek. Místo toho, abyste museli vkládat kód ručně v šabloně, nainstalujete si tento plugin, kliknete na „Authorize“ a plugin se automaticky přes API přihlásí k Vašemu Google účtu. Pak si pohodlně v selectboxu vyberete, kód kterého webu se má vložit. Plugin se postará o všechno za vás.

Google Analytics for WordPress

Vedle integrace má ale spoustu dalších nastavení, které využívám:

  1. Umožňuje nastavit, aby se nepočítaly návštěvy přihlášených uživatelů (např. administrátora). To je skvělá věc hlavně u nových webů – moje přístupy tak nezkreslují skutečnou návštěvnost.
  2. Pomocí Events sleduje prokliky na odchozí odkazy (statistiky pak vidíte v Analytics pod Obsah > Události > Přehled)
  3. Umožňuje nastavit, aby se pomocí Events sledovalo i stažení souborů s vybranými příponami

Možností k nastavení je ohromná spousta, ale tyhle 3 se mi hodí asi nejčastěji.

Plugin je zdarma. Stáhnout plugin.

Google XML Sitemaps

Jednoduchý plugin, který vytvoří XML Sitemapu Vašeho webu pro použití v Google Webmasters.

Plugin je zdarma a najdete jej na této adrese.

Sharebar – pro snazší sdílení

Skvělý plugin pro podporu virálního šíření Vašich článků – ke každému článku přidá plovoucí lištu se sociálními tlačítky, která scrolluje dolů spolu s uživatelem, takže zůstává stále viditelná. V živé aplikaci jej najdete i na tomto blogu po levé straně.

Nedělal jsem bohužel žádnou statistickou analýzu, takže nevím, jestli to opravdu funguje – i tak ale tento plugin rád používám. V základu obsahuje ohromnou spoustu sociálních služeb (vždycky je promažu, neb většina z nich se v ČR nepoužívá), umožňuje ale přidat i tlačítka vlastní.

Sharebar

U Twitteru doporučuji smazat slovo „Tweet“ v kódu tlačítka (mezi značkami <a> </a>) – jinak se totiž bude zobrazovat na začátku meta description každého Vašeho článku slovo „Tweet“. Toto je asi jediná muška tohoto pluginu, dá se však naštěstí napravit během půl minuty.

Plugin je zdarma a najdete jej zde.

Další čtení:

- reklama -
Disclosure: Některé odkazy na těchto stránkách mohou být tzv. affiliate odkazy. To znamená, že když na ně kliknete a následně si na cílové stránce něco koupíte, tak dostanu affiliate provizi.

1 komentář u „4 WordPress pluginy, na které nedám dopustit

  1. Honza

    Tak až podle tohoto návodu jsem skutečné vytvořil svůj první affil link a maskoval ho pomocí pluginu Pretty Link Lite. Ale nejde ani tak o maskování, jako o možnost jednoduché úpravy více linků z jednoho místa. Pracuji s wordpressem už rok, ale pokaždé mé dokáže příjemně překvapit, s jakou lehkostí jde nastavit nebo upravit prakticky cokoliv. Psát dneska malý web od začátku a datlovat html a php už se naštěstí nemusí.
    Můj nejnovější článek: Segway: dvoukolová elektrická vozítka potkáváme i v Praze

Napsat komentář

Jméno můžete zadávat ve tvaru MojeJmeno@Klíčová slova. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat odkaz na článek z mého blogu